Jak cvičit v zaměstnání

    Vyberte si pevnou židli bez opěradla či s opěradlem sahajícím maximálně do poloviny zad. V ideálním případě máte nohy ploskami opřené o podlahu či něčím podložené, kotníky, kolena, kyčle svírají pravý úhel (může být i lehce větší, ale ne menší než pravý), kolena jsou přímo nad patami.

Není vhodné začínat cvičit bezprostředně po jídle, udělejte si na cvičení čas, postačí 10 minut a plně se soustřeďte na provádění cviků.

Cviky v sedě na židli

    1. Paže podél těla, ramena vysuneme směrem k uším - nádech - s výdechem stáhneme ramena dolů.

    2. Ruce v týl, lokte tlačíme co nejvíce vzad. Nadechneme se, s výdechem zkusíme lokty ještě zatlačit dozadu.

    3. Ruce v týl, lokte zůstávají ve výšce uší. Tělo ukloníme na jednu stranu, vydržíme 3-4 sekundy, vrátíme zpět. Nezadržujeme dech!! Opakujeme na druhou stranu.

    4. Ruce v týl, lokte ohneme dopředu, bradu přitiskneme na prsa. Rolujeme páteř obratel po obratli co to jde, vydržíme a pomalu se vrátíme zpět. Pokud při rolování narazíme na bolestivé místo, zastavíme a 2krát se zhluboka nadechneme.

    5. Přehodíme pravou nohu přes levou, tělo otočíme vpravo.Chytíme se pevně opěradla, vydržíme 30 sekund. Opakujeme na druhou stranu.

    6. V sedě na židli - ruce položíme na šířku ramen na stůl, židli odsuneme dozadu až máme paže a záda napnutá. Hlava je v prodloužení páteře, tělo tlačíme mírně dolů. Několikrát se zhluboka nadechneme, vydechneme, povolíme.

Cviky ve stoji u židle

    7. Chytíme se oběma rukama židle, postavíme se na špičky, paty u sebe, držíme 10 sekund.Zhluboka dýcháme. Můžeme zkusit bez držení. 

    8. Ve stoji u židle - chytíme se židle, nohy na šířku pánve, zvedneme špičky. Vydržíme 10 sekund.

    9. Ve stoji - nohy na šířku pánve, pokrčíme jednu nohu. Udržujeme balanc na jedné noze, jak nejdéle vydržíme. Poté zopakujeme na druhou stranu .

    10. Ve stoji u židle - pevně se chytíme a 1 minutu přešlapujeme na místě.